Medaile z MS karate SKIF 2019

22.10.2019

Stříbrná medaile z Mistrovství světa karate SKIF pro SKBU Hostivař

19. - 21. 7. Proběhlo Mistrovství světa karate SKIF, tentokrát v České republice, a to v Hradci Královém. Organizátoři připravili mistrovství na vysoké sportovní i společenské úrovni. Šampionátu se zúčastnilo 1300 závodníků z 50 států. Atmosféra ve sportovní hale byla bouřlivá, největší podporu měli závodníci z Portugalska a Austrálie a samozřejmě z České republiky.

Mistrovství se zúčastnilo celkem 11 závodníků ze Sportovního klubu bojových umění Hostivař. Svými výkony přispěli k dobrému výsledku české reprezentace. Nejlepší výkon podal Oliver Simon, který se po výborném výkonu probojoval až do finále. Ve finálovém zápase bohužel knockautoval svého soupeře (což je v karate zakázené) a po diskvalifikaci získal stříbrnou medaili. Výborný výsledek a skvělý výkon! Také ostatní závodníci si vedli velmi dobře. Matyáši Soukupovi utekla bronzová medaile o pomyslný vlásek, nakonec obsadil skvělé 5. místo. Daniel Beneš se v katách mužů probojoval až do finálového galavečeru. Soupeři byli ale skvělí. Konečné 6. místo z 80 závodníků v kategorii bereme jako velký úspěch. Dále ještě Eliška Kudrnová obsadila 6. místo v katách jednotlivců a kata tým mužů Beneš, Novák, Matoušek vybojoval 5. místo.

Závodníci SKBU Hostivař potvrdili svou vysokou sportovní úroveň. Gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci České republiky.